Büszkeségeink
                  A sikeres magyar sportolókért!
MENÜ

Minden idők legjobb magyar Eb-szereplése

Első hely az éremtáblán, a magyar úszósport 75. aranyérme, minden idők legeredményesebb Európa-bajnoki szereplése - ez Debrecen 2012!!!

Amit reméltünk, valósággá vált: arany-ezüsttel hoztuk el a 400 vegyest (Cseh Laci-Verrasztó Dávid) és a 200 pillangót (Hosszú Katka-Jakabos Zsu), 400 gyorson Risztov Évi centikkel lemaradt a bronzról, ám így is óriási dolog a negyedik hely (Kapás Bogi ötödik), női vegyesváltónk hatodikként zárt, slusszpoénként pedig jöttek a srácok, Bernek Peti, Gyurta Dani (-0.01 másodperccel váltott, azaz egy századdal előbb ugrott el, mint ahogy Bernek beért, de ez a 0.03-as tűréshatáron belül van!), Cseh Laci és Kozma Doma, és úsztak egy bődületes országos csúcsot, bónuszként pedig kvalifikálták magukat a londoni olimpiára!
Így végül 9 arannyal, 10 ezüsttel és 7 bronzzal zártunk, így mostantól a debreceni minden idők legeredményesebb Európa-bajnoki szereplése (a korábbi az 1954-es torinói volt: 8-6-3). Láss csodát: elsők lettünk az éremtáblán, ami elképesztően nagy siker!!! (És ezek a versenyzők egytől egyig magyarok - itt nőttek fel, itt tanultak meg úszni, nincs légiós!)
Az úszósportnak irdatlan lökés ez a szereplés, pláne, hogy a köztársasági elnök után a vasárnapi diadalmenetet végignézte Orbán Viktor miniszterelnök is. (Családi program gyanánt, őrök nélkül, a gyermekeivel jött - utána beszélgetett egy jót az úszókkal; reméljük, a TAO-szabályozás átírása ezek után gyerekjáték lesz!)
Tudjuk, a 26 érmet nem lehet matematikai alapon konvertálni olimpiai medáliákra - ám elég jó előjel London előtt.

Szoros verseny a dobogóért

A diszkoszvető Kővágó Zoltán negyedik lett csütörtökön a legrangosabb atlétikai versenysorozat, a viadalonként 480 ezer dollár összdíjazású Gyémánt Liga harmadik, római állomásán. A sorozat honlapja szerint a magyar versenyző legjobb kísérlete 65,11 méteres volt.

Juhász Vanda: olimpiai szint dobók kapták az ARAK Kupát Eredmények

Juhász VandaSzékesfehérváron folytatódott az atléták verseny-hétvégéje. Az ötödik alkalommal megrendezett ARAK Kupán lebonyolított 17 számban a magyar élvonal sok képviselője állt rajthoz. A kellemes időben színvonalas küzdelmeket – és egy olimpiai szintet! - láthatott a Sóstói stadionba kilátogatott érdeklődő, szakértő közönség.

Ahogy a szombati zalaegerszegi versenyen is, nemzetközi összevetésben Fehérváron is a dobók vitték prímet. A verseny végén átadott kupákat Kürthy Lajos/súly 19,50 m és Orbán Éva/kalapács 67,69 m kapta.

A hölgyeknél szorosan alakult ez a „küzdelem”,

mert csak minimális különbséggel szorult a pontverseny második helyére a gerelyhajításban bravúros olimpiai „B” szintet dobó Juhász Vanda „- Amikor elszállt a gerely a kezemből, éreztem: jó dobás. Reménykedtem, hogy olimpiai szint lesz – mondta a mellékletben teljes egészében megtekinthető videó interjúban a súlyos sérülésből felépült ferencvárosi atléta.

Pars Krisztián ismét győzött

2012. május 27. vasárnap, 08:15
A szlovéniai Slovenska Bistricán Pars Krisztián három dobásból elért 79,18 cm-es eredménnyel – Haklits András/CRO és Primoz Kozmus/SLO előtt - az első helyen végzett.

Öt magyar induló Ostravában
PDF Nyomtatás E-mail
2012. május 25. péntek, 21:15
 Pars Krisztián előző napi sikere után az IAAF World Challenge sorozat pénteki gáláján öt magyar atléta állt rajthoz.
Először Baji Balázs lépett pályára és 110 gáton igen kiváló, 13,54 mp idővel a B futam negyedik helyét szerezte meg. A hátszél Veszprém után itt is közbeszólt/+2,2 – de már egyre közelebb az erősebb olimpiai szint (13,52)! Rangos 400 méteres mezőnyben állt rajthoz Deák Nagy Marcell.
A Gyulai István emlékére megrendezett versenyszámban, a nyolcas pályán keményen megfutva az első háromszázat, végül 46,74 mp idővel ötödikként ért célba.
A magaslati edzőtáborból érkező Kazi Tamás 800 méteren 1:49,15 percet ért el. Gerelyhajításban idei legjobbjával Török Krisztián hetedikként fejezte be a versenyt/74,08 m. A női 100 gát B futamát Juhász Fanni 13,93 mp-vel teljesítette.
„- Baji Balázs tudott élni a ragyogó mezőny adta lehetőséggel, jól futott – tájékoztatta a helyszínről Dornbach Ildikó szakmai igazgató a honlapot. - Izlelgeti a hétlépéses rajtot, az első gát után gyönyörűen jött, sok van benne. Deák Nagy Marci nagyon elkezdte, ebbe azért most még belezsibbadt. Kazi Tamás még eléggé fáradt, a magaslaton nagy munkát végzett.
Deák Nagy Marcell a képernyőn/ eurosport
Török Krisztián higgadtan versenyzett, legjobb dobása már jelezte, hogy összeállhat a mozgás. Juhász Fanni még nem halad igazán, de látszik, hogy jó állapotban van. Pars Krisztiánt ma többször is kitették a képernyőre, annyira értékelték az eredményét. Kiválóan szervezett, hangulatos verseny volt.  A színvonalas mezőnyök nagy részén azért látszott, hogy idény elején vagyunk.”

Ezen a videón azt láthatjátok, hogy Deák Nagy Marcell megnyeri az UNIVERSIADE-t.

A végére kicsit elzsibbadt ugyan, de még ígyis képes volt ezt a csodálatos teljesítményt nyújtani!

Újra a gátak felett PDF Nyomtatás E-mail
2012. június 03. vasárnap, 09:45

Kiss Dániel ismét a versenypályán

felmérő_20120602/mlAz egy évvel ezelőtti, izmiri Csapat EB-n szenzációs futással olimpiai „A” szintet futó  Kiss Dániel a legidősebbek diákolimpia döntőjének első napján – hosszú sérülés és lábadozás után – újra 110 gátat futott.  A 2010-es EB bronzérmese közel egy éve nem versenyzett, nehéz időszakon van túl, és a diákatléták, edzők, kísérők elismerő tapsával kisérve felmérő versenyen, bíztató futással teljesítette ismét a távot/ 13,83 +1.4w.

„- Egy éve versenyeztem utoljára, annak persze kicsit más volt a hangulata – mondta a táv országos csúcstartója. -  Azért nagyon érezhető volt ez a kihagyás, még nem igazán találtam magam.

Az időjárás nem volt annyira kedvező. Olyan 14-15 fokot mutatott a hőmérő a kocsiban, mikor ide felé jöttem. Drukkoltam, hogy ne eredjen el az eső, mert azt nem nagyon szeretem. Mára egy laza futás volt a terv, és az időjárást is látva az volt a cél, hogy teljesítsem az edzést, végig fussam a távot.

A mai volt a versenyzés irányába az első fokozat, most csak egy futást terveztünk. Végül is sikerült, és jó jel, hogy el sem fáradtam. Edzésen volt, hogy jobban elfáradtam, akár csak 5-6 gátig is.

Felmérő 20120602/ml

Nem mertem még magam úgy odatenni. Egy kicsit tartottam, hogyan reagál a testem egy ilyem versenyszituációban.  Hála istennek, panaszmentesen végig tudtam menni, egyben vagyok és túl vagyok rajta. Az eddigi edzéseredmények alapján bizakodtam valamivel jobb időeredményben, de ezt mait betudom az elmúlt és mai körülményeknek.

Gondolom, a következő alkalommal, várhatóan 11-én Moszkvában már jobbat tudok futni.”

Közel az EB szinthez Nagy Xénia

A június 1- én a Leverkusenben megrendezett a 2. Nerius Cup versenyen, a gerelyhajító Nagy Xénia -  nyolc cm-re megközelítve az EB szintet -  57,42 méteres egyéni csúccsal a harmadik helyen végzett.

Nagy Xénia az ARAK Kupán-2012/ml

Két századra a szinttől, ellenszélben PDF Nyomtatás E-mail

Ezüstérmek, helyezések Bydgoszczban EK 10 000 méter Bilbaóban/
Szűcs Valdó csúcsai a DiákolimpiánU23 20 km gyalogló OB /

A jó formában versenyző Baji Balázs – az ostravai hátszeles eredmény után - most már hivatalosan elkönyvelheti új egyéni csúcsát 110 gáton: 13,54 mp! A Bydgoszczban elért második helyet jelentő, kiváló eredmény 2,2-es ellenszélben (!) született, és két századra van az olimpiai „A” szinttől!

Szintén ezüstérmesként fejezte a kalapácsvetést Orbán Éva/ 67,13 m. Ötödik helyen teljesítette versenyét az EB meghívást célul kitűző 4x400 méteres váltó/ Kása Tibor, Kovács Zoltán, Kolossváry István, Deák Nagy Marcell – 3:07,58 p; Kazi Tamás 800 méteren nyolcadikként 1:48,20-at futott.

Célfotó, Baji Balázs-  Bydgoszcz 2012

„- Az első két emberünk kiemelkedően jól megoldotta a feladatot – összegezte a látottakat a 4x400-as csapattal kint tartózkodó edző, Benkő Ákos. - Kása Tibi nagyon jól kezdett a kilences pályán, Kovács Zoli kiválóan futott a második helyen.

Kolossváry Pisti is megfelelt, egy kicsit talán lehetett volna bátrabb. Deák Nagy Marci az elvárhatóhoz képest mérsékeltebben teljesített a befutó helyen. Jobb eredményben bíztunk, de így is látok esélyt, hogy meghívást kapjunk Helsinkibe, a legjobb 16 csapat közé."

A Bilbaóban lebonyolított 10 000 méteres Európa Kupán Végh Tibor az "A" futam 19.helyén futott be/ 29:52,24 p.

A Budapesten megrendezett V.-VI. korcsoportú Diákolimpia indulói közül többen értek el jó eredményt. Szűcs Valdó 91 cm-es gáton kétszer is megjavította az általa tartott 110 gátas ifjúsági csúcsot/ 13,91 – 13,80 mp.

Az U23 korcsoport 20 km-es Országos gyalogló bajnokságán Márkus Viktor/ 1;35:29 ó. és Récsei Petra/ 1;53:25 ó. győzött.