MENÜ

Mozgalmas szombat-vasárnap

2012. június 01. péntek, 11:30

EK 10 000 mEurópa Fesztivál - Gyalogló OB és Diákolimpia

Vasárnap 22 ország indulóinak részvételével Bilbaóban kerül megrendezésre a 10 000 méteres Európa Kupa. A magyar színeket az idén már kétszer is figyelemre méltó, 29 perchez közeli eredményt elért Végh Tibor képviseli.

Az ARAK 28:48,14 perces egyéni csúccsal rendelkező futója április végi, az Egyesült Államok-beli Pallo Altóban teljesített 29:02,41 p. idővel került nevezésre, és optimális körülmények esetén célja az EB szint elérése (28:55 p.).

Stadion, Bilbao / loc

Szintén vasárnap, Bydgoszcz 12. alkalommal ad otthont az Európa Fesztivál elnevezésű versenynek, amelyen több magyar atléta is rajthoz áll.  A nevezési lista alapján Kazi Tamás/800 m; Baji Balázs/110 gát; Minczér Albert/ 3000 akadály; Orbán Éva/ kalapács és a Kása Tibor, Kovács Zoltán, Kolossváry István, Deák Nagy Marcell összetételű 4x400 méteres váltó veszi fel a küzdelmet a rangos ellenfelekkel.

A hét végén Budapesten két bajnokságra kerül sor. Szombaton kora délelőtt a Puskás Ferenc stadion betonkörében az U23 20 km-es Országos Gyalogló bajnokság helyezéseiért mérkőznek meg egymással az évfolyamok legjobbjai.

Újpesten, az NSK Szilágyi úti Atlétikai stadionjában/UTE két napon át a Diákolimpia V.-VI. korcsoport bajnoki címeiért, helyezéseiért vetélkednek az indulók és a legjobbak számára az év nagy nemzetközi utánpótlás versenyire is kiemelt válogató, szintteljesítő az esemény.

Nyugodjék békében!

Elhunyt Kalocsai Henrik

2012. május 30. szerda, 10:00

Kalocsai HenrikKiemelkedő versenyzőtől búcsúzik a magyar atlétika. Életének 72. évében elhunyt Kalocsai Henrik, az 1966-os budapesti atlétikai Európa bajnokság bronzérmese, Főiskolai Világbajnok, a mexikói olimpia tízedik helyezettje.

Sikeres pályafutása során, a Bp.Honvéd versenyzőjeként már az 1962-es EB-n távolugrásban hatodik volt, utána legnagyobb sikereit hármasugrásban érte el.

1964-ben túljutott a 16 méteren, aranyérmet nyert az Universiadén.

Az 1966-os Budapest-i EB-n bronzérmet szerzett, egy évre rá a Fedett pályás Európa Játékokon második volt. Annak az évnek nyarán 16,73 m-re javította a hármasugrás országos csúcsát, amely 12 évig állt fent.

Győzött az Európa-Amerika viadalon, és két évvel később is Európa válogatott volt.  1970-ben – utolsó csúcsjavításaként - távolugrásban 786 cm-t ért el.

A két versenyszámban húsz bajnokságot nyert, utoljára 1973-ban távol- és hármasugrásban; 12 - szer javított csúcsot, negyvenöt alkalommal volt válogatott.

A magyar ugróatlétika kiemelkedő versenyzőjének végső búcsúztatására június 11-én, 14.30 órakor kerül sor a kőbányai Szent László templom urnatemetőjében.